Κέρκυρα – ΟΦΗ 4-1

Τα τέσσερα πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής του αγώνα, εκ των οποίων τα δύο δεν έφεραν γκολ (εκτέλεσαν ο Λόρια και ο Καϊκούτ), ήταν το κύριο χαρακτηριστικό στον αγώνα της Κέρκυρας με τον ΟΦΗ που έγινε σήμερα το απόγευμα στο νησί των Φαιάκων. Η Κέρκυρα επικράτησε των Κρητικών, που τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ροβίθη στο 41ο λεπτό, με 4-1.

Τα γκολ

των γηπεδούχων πέτυχαν ο Κόντος στο 21΄ και στο 58΄ με εκτέλεση πέναλτι, ο Ανδρεόπουλος στο 55΄ και ο Γκόμες 72΄, ενώ για τον ΟΦΗ είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Τζορτζ με πέναλτι στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών)

Κίτρινες Κάρτες: Βενέτης, Γκαζαριάν, Ντιμιτρόφσκι – Ροβίθης

Κόκκινες Κάρτες: Ροβίθης (41΄, 2η κίτρινη)

Γκολ: Κόντος 21΄, 58΄πεν., Ανδρεόπουλος 55΄, Γκόμες 72΄- Τζόρτζ 31΄πεν.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Μανωλάς, Βενέτης, Καϊκούτ, Γκαζαριάν, Γκόμες, Καρντόσο (69΄ Γεωργακόπουλος), Μαρκόβσκι (60΄ Λεάλ), Κόντος, Ντιμιτρόφσκι, Ανδρεόπουλος

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Λόρια, Μανιδάκης, Κουτσιανικούλης, Τζορτζ (46΄ Φαζός), Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Μπολάκης, Μαραθιανός, Μακρής