Ευρωλίγκα: Ήττα-σοκ για τον Παναθηναϊκό από την Ούνιξ

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Ήττα-σοκ υπέστη ο Παναθηναϊκός στο πλαίσιο της Ευρωλίγκα. Οι «πράσινοι» έχασαν στο Καζάν από την Ούνιξ με 83-81 ένα παιχνίδι που είχαν υπό έλεγχο, αφού για πάνω από 30 λεπτά ήταν μπροστά στο σκορ, έχοντας μάλιστα πάρει και διαφορά.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ωστόσο, η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ δεν είχε καθαρό μυαλό και καλές επιλογές με αποτέλεσμα οι πεισματάρηδες Ρώσοι, με κορυφαίους τους Λάνγκφορντ και Λατάβιους Γουίλιαμς να φτάσουν στη νίκη.

Αυτή ήταν η έκτη ήττα για τον Παναθηναϊκός στην Ευρωλίγκα, με τον Νίκολς να χάνει το τελευταίο σουτ του αγώνα και, πλέον, το ρεκόρ του είναι 9 νίκες-6 ήττες.

Το άρθρο Ευρωλίγκα: Ήττα-σοκ για τον Παναθηναϊκό από την Ούνιξ εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.