Επιστροφή στις νίκες για τον Πλατανιά με 3-1 επί της Νίκης Βόλου

Επιστροφή στις νίκες για τον Πλατανιά μετά από πέντε αγωνιστικές, καθώς κέρδισε με 3-1 τη Νίκη Βόλου στον αγώνα που άνοιξε την «αυλαία» της 14ης αγωνιστικής της Super League. Σημαντικό ρόλο στην πλήρη επικράτηση των γηπεδούχων έπαιξε και το γεγονός ότι μόλις στο 5′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα Ταΐρη.

Ο Πλατανιάς κέρδισε πέναλτι στην φάση της αποβολής, όμως ο Δήμιζας που πήρε θέση κάτω από τα δοκάρια απέκρουσε το

πέναλτι του Ναζλίδη στο 7΄, όμως ο Ναζλίδης πέντε λεπτά αργότερα (12’ ) κατάφερε να ανοίξει το σκορ .

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με φάουλ του Γκόμες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ στο 53΄πέτυχαν και τρίτο γκολ και πάλι με τον Γκόμες. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σκουρτάι στο 73΄, πετυχαίνοντας το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δ. Θάνος

ΚΟΚΚΙΝΗ: 5΄ Ταΐρης

ΓΚΟΛ: 12’ Ναζλίδης, 46+1΄Γκόμες, 53΄Γκόμες – 73’ Σκουρτάι.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ζαραδούκας – Μαρινάκης, Κοτσαρίδης

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Χριστόπουλος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά (66΄ Αποστολόπουλος), Ιτούα, Ζαραδούκας (72΄ Δημήτρης), Τετέ, Μαχαμάτ, Ναζλίδης, Τσουράκης, Γκόμες (76΄ Μιλούνοβιτς), Τόρες

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Ταΐρης, Ίβενς, Λάουκς, Καρασαλίδης, Μαρινάκης, Κοτσαρίδης (46΄ Αναστασόπουλος), Νικλητσιώτης (6΄ Δήμιζας), Ροζέριο, Μαχλελής, Μουζακίτης (86΄ Τζιώρας), Σκουρτάι