Εύκολα η Γιουβέντους, δύσκολα η Παρί, στους «8» του Champions League

Δια «πυρός και σιδήρου» πέρασε η γαλλική Παρί Σεν Ζερμένη, προκειμένου να εξασφαλίσει το εισιτήριο πρόκρισης για την επόμενη φάση του Champions League, αγωνιζόμενη εντός έδρας κόντρα στη Βαλένθια. Στη ρεβάνς του 2-1 υπέρ των Γάλλων, οι Ισπανοί προηγήθηκαν με τον Ζονάς στο 55ο λεπτό και έδειχναν ικανοί να διεκδικήσουν τη νίκη μέσα στο Παρίσι, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Λαβέτσι στο 66ο λεπτό και άντεξαν στην πίεση των αντιπάλων τους μέχρι το τέλος.

Στο άλλο παιχνίδι για την ίδια διοργάνωση, η Γιουβέντους, μετά το υπέρ της 3-0 μέσα στη Σκωτία, σημείωσε άλλη μία νίκη κόντρα στη Σέλτικ τού Γιώργου Σαμαρά, παίρνοντας πανηγυρικά την πρόκριση για την επόμενη φάση. Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Μάτρι στο 24ο λεπτό και Κουαλιαρέλα στο 66'.