Μπαζίνσκι: Ήταν «στημένο» το παιχνίδι Παναθηναϊκός-Βίσλα

Μπορεί να έχουν περάσει οκτώ χρόνια από τότε, όμως ο πρώην παίκτης του Ατρόμητου Μάρτσιν Μπαζίνσκι (αγωνίστηκε στην ελληνική ομάδα από το 2009 ως το 2011) αποφάσισε τώρα να μιλήσει για τις υποψίες του περί στημένου παιχνιδιού ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τη Βίσλα Κρακοβίας, για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σύμφωνα, λοιπόν, με τον πρώην διεθνή Πολωνό μπακ, το παιχνίδι του 2005 που έληξε με νίκη των «πρασίνων» στην παράταση, με σκορ 4-1, θα πρέπει να περάσει από το μικροσκόπιο των δικαστικών αρχών. Ο ίδιος είπε για το παιχνίδι: «Παίζοντας στον Ατρόμητο, είχα την ευκαιρία

να γνωρίσω από κοντά τη λειτουργία του ελληνικού ποδοσφαίρου. Εκεί, όλα είναι πιθανά και σήμερα δεν έχω ψευδαισθήσεις ότι μας έστησαν στον επαναληπτικό».

Για την ιστορία, υπενθυμίζεται πως ο Παναθηναϊκός είχε ηττηθεί στον πρώτο αγώνα της Πολωνίας με 3-1, ενώ στον επαναληπτικό κατάφερε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, στο 87ο λεπτό του αγώνα.