Μπαρτσελόνα όνειρο, πέταξε τη Μίλαν εκτός Champions League

Όχι ένα, όχι, δύο, όχι τρία αλλά με τέσσερα γκολ φιλοδώρησε η Μπαρτσελόνα τη Μίλαν στον επαναληπτικό αγώνα που διεξήχθη στη Βαρκελώνη, στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Champions League.

Η Ισπανική ομάδα ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού φθάνοντας άνετα στο επιβλητικό 4-0, ανατρέποντας το εις βάρος της 2-0, του Μιλάνου.

Ο Λιονέλ Μέσι, στο 5ο και το 40ο λεπτό έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους Καταλανούς από το πρώτο ημίχρονο και οι Βίγια στο 55’ και ο Άλμπα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η Γαλατασαράι πέταξε εκτός διοργάνωσης τη Σάλκε, κερδίζοντας με 3-2 μέσα στην Γερμανία και ενώ το πρώτο παιχνίδι στην Τουρκία είχε λήξει με 1-1.