Παρέμεινε Ατρόμητος – Με ηρωική νίκη 0-2 αποκλείστηκαν οι Περιστεριώτες

Στα υπόλοιπα 30 λεπτά της αναμέτρησης που αναμένονταν να παιχτούν σήμερα, ο Ατρόμητος έφτασε λίγα εκατοστά από την πηγή αλλά δεν ήπιες νερό. Η ομάδα του Περιστερίου αγωνίστηκε με πάθος έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα με στόχο να πετύχει 2 ακόμα γκολ απέναντι στην Άλκμααρ.

Οι μπλε που προηγήθηκαν χθες με γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου, πέτυχαν ακόμα ένα τέρμα στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Στέφανο Ναπολεόνι.Στη συνέχεια η πίεση του Ατρόμητου αυξήθηκε με την ομάδα του Γιώργου Παράσχου να χάνει δύο κλασικές ευκαιρίες με τον Ινγκλέσιας και να έχει δοκάρι με τον Ναπολεόνι. Ο Ατρόμητος δεν φοβήθηκε να κοιτάξει στα μάτια τους πιο έμπειρους Ολλανδούς, όμως η ήττα με τα χέρια κάτω στο πρώτο αγώνα του Περιστερίου με 1-3 στάθηκε ικανοί να του σβήσει το όνειρο της παρθενικής του συμμετοχής στους ομίλους του Europa League.