Οι Νέοι του Ολυμπιακού διέλυσαν την Γιουβέντους με 3-0

Με 3-0 νίκησαν οι Νέοι του Ολυμπιακού τους αντίστοιχους της Γιουβέντους στο Youth Champions League και έδειξαν τον δρόμο στους... μεγάλους.

Η Γιουβέντους του Τάσου Δώνη δεν ήταν στην καλύτερη της ημέρα γνώρισε την βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό

με 3-0 έχοντας δύο δοκάρια, ενώ τελείωσαν τον αγώνα με δέκα πάικτες. Ο νεαρός Ελληνας διεθνής, Τάσος Δώνης, αισθάνθηκε ζαλάδα και έγινε αλλαγή. Στο 38' ο Βάργκας της Γιουβέντους αποβλήθηκε και άφησε την «Μεγάλη Κυρία» με δέκα παίκτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ με τον Ρούσσο στο 49' ενώ στο 47' οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία για να σκοράρουν εκείνοι πρώτοι. Τέσσερα λεπτά μετά την επίτευξη του πρώτου γκολ, ο Βιτάλε αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα, αποβλήθηκε και το έργο του Ολυμπιακού έγινε πιο εύκολο. Στο 76' ο Γαρυφαλάκης σκόραρε ύστερα από την πάσα του Βέργου και στο 86' ο Λάτσι διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

The post Οι Νέοι του Ολυμπιακού διέλυσαν την Γιουβέντους με 3-0 appeared first on KoolNews.