Με τέσσερα παιχνίδια συνεχίστηκε η 7η αγωνιστική της Superleague την Κυριακή με το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Ηρακλή και τον ΠΑΟΚ να ξεχωρίζει τόσο για το μεγάλο σκορ όσο και για τη δραματική του εξέλιξη. Μοιραίος o Bούλγαρος σταρ

Μπερμπάτοφ ο οποίος στο 89ο λεπτό έχασε καθοριστικό πέναλτι με το σκορ 3-2 υπέρ τους ΠΑΟΚ, ένα γκολ το οποίο θα κλείδωνε το διπλό μέσα στο Καυτανζόγλειο, ενώ δύο λεπτά αργότερα, στις καθυστερήσεις του ματς, ο Ηρακλής ισοφάρισε.

Βέροια-Ατρόμητος 0-1 (46΄ Λε Ταλέκ)

Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 2-2 (40΄ Γιακουμάκης, 47΄πεν. Μάντζιος - 11΄,20΄ Μαρκόφσκι)

Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη 1-1 (37΄ Σκουρτάι - 68΄ Νιέτο)

Ηρακλής-ΠΑΟΚ 3-3 (14΄ Μακρής, 43΄ Βέλλιος, 90+2΄ Μπαρτολίνι - 35΄ Πέλκας, 65΄ Μπερμπάτοφ, 77΄ Τζαβέλλας)

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται απόψε στις 17.15 με τον αγώνα Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα στο γήπεδο Απόστολος Νικολαϊδης.

The post Ο Γηραιός των καθυστερήσεων, ο μοιραίος Βούλγαρος και η τελευταία έξοδος Ρόμπιν Όλσεν appeared first on KoolNews.