Χωρίς να συναντήσει καμία απολύτως δυσκολία, ο Ολυμπιακός μπήκε με το...δεξί στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας, καθώς επικράτησε με 3-1 της Νίκης Βόλου.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανέστατη από τα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα.

Οι «ερυθρόλευκοι» με πολλά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα, ανάμεσά τους και τους Αμπιντάλ, Αφελάι, δεν χρειάστηκε να «πατήσουν γκάζι»

και κατάφεραν από το πρώτο ημίχρονο να «καθαρίσουν» το παιχνίδι και να κάνουν συντήρηση δυνάμεων στην επανάληψη.

Στα πρώτα 32 λεπτά του ματς οι παίκτες του Μίτσελ πέτυχαν τρία γκολ και ουσιαστικά το ματς είχε τελειώσει. Στο 11΄ ο Κασάμι άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ, στο 28΄ από το κόρνερ του Τσόρι Ντομίνγκες ο Διαμαντάκος έκανε το 2-0 και στο 32΄ ο Αφελάι, μετά από ωραία ενέργεια του Ντομίνγκες, «έγραψε» το 3-0.

Ήταν λογικό μετά το σκορ του πρώτου μέρους οι παίκτες του Ολυμπιακού να χαλαρώσουν στην επανάληψη, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι Βολιώτες και μείωσαν στο 56ο λεπτό.

Σκόρερ της Νίκης ήταν ο Σκουρτάι, ο οποίος αφού πέρασε τους Αβραάμ Παπαδόπουλο και Αμπιντάλ πλάσαρε σωστά το Ρομπέρτο (3-1).

The post Με νίκη 3-1 επί της Νίκης Βόλου άνοιξε ο Ολυμπιακός την αυλαία του πρωταθλήματος appeared first on KoolNews.