Κλασσικός Βύντρα (video)

Τον Βύντρα που όλοι ξέραμε στον Παναθηναϊκό, γνώρισαν οι φίλοι της Λεβάντε στην εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας τους με την Γρανάδα. Έναν παίκτη που τα δίνει όλα στον αγωνιστικό χώρο και που από διακριθέντας, μπορεί μέσα από μια και μόνο φάση να αποδειχθεί… μοιραίος. Έτσι και στην χθεσινή αναμέτρηση ανάμεσα στη Λεβάντε και την Γρανάδα όταν στην τελευταία φάση του αγώνα και συγκεκριμένα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο διεθνής Έλληνας αμυντικός προσπαθώντας να βάλει το κεφάλι του και να κόψει την μπάλα, τη βρήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή με το αριστερό του χέρι. Για καλή του τύχη ο διαιτητής δεν υπέδειξε πέναλτι και η ομάδα του έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).