Βρήκαν τις λύσεις τα Αρριανά

Άρχισε η δεύτερη φάση του πρωταθλήματος στην Α1 κατηγορία Θράκης και οι δύο πρωτοπόροι συνέχισαν με επιτυχίες την πορεία τους.Στον Μίσχο και παρουσία 200 περίπου θεατών, στο ντέρμπι της ημέρας, ο Αετός Αρριανών νίκησε τον…συνονόματό του με 2-0 κι έκανε σημαντικό βήμα ανόδου προς τη Δ΄ εθνική. Το ματς ήταν μέτριο ποιοτικά, αλλά αμφίρροπο και η υπεροχή ήταν μοιρασμένη, αφού στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι, ενώ στην επανάληψη τα Αρριανά ανέβασαν την απόδοσή τους και πήραν τους 3 βαθμούς. Ύστερα από το 0-0 του πρώτου 45λέπτου, στο 47΄ έγινε το 0-1, με ωραίο
σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Μεμέτ Εμρέ. Στο 82΄ ο ιμπράμ Αμέτ αφού τρίπλαρε δύο αμυντικούς, με σουτ πέτυχε το 0-2. διαιτητής: Παπαγγελής (Μπερμπέρ, Ρόιδος). Από κει και πέρα, η συνάντηση της Δόξας Σώστη με τον Αστέρα Αιγείρου έγινε στο γήπεδο Διαλαμπής, λόγω τιμωρίας της Δόξας με μία αγωνιστική. Παρόλα αυτά, το συγκρότημα του Κώστα Κατσαρίδη επικράτησε και μάλιστα με το ευρύ σκορ 5-2. Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών αναδείχθηκε ο Ανδρίκου, που πέτυχε τρία γκολ (6΄, 32΄, 70΄), ενώ τα άλλα σημείωσε στο 11΄ και 60΄ ο Αμέτ Χαρούν. Για την Αίγειρο σκόραραν ο Δούνιας (19΄) και ο Καλπακίδης (89΄). Διαιτητής: Κουμπαράκης (Μανάκης, Δημητριάδης).