Βγήκε το ζευγάρι του τελικού

Γιούχτας και Ρούβας θα διεκδικήσουν το κύπελλο Ηρακλείου στον τελικό που θα πραγματοποιηθεί την επόμενη εβδομάδα.Ρούβας-Ηρόδοτος 1-0Η αγωνιστική άνοδος του Ρούβα τα δύο τελευταία χρόνια επιβεβαιώνεται και με την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου Ηρακλείου. Αναμφίβολα πρόκειται για μια ιστορική στιγμή για την ομάδα της Γέργερης που θα δώσει το παρόν στον τελικό του κυπέλλου για πρώτη φορά στην ιστορία της. Ο Ρούβας ήταν καλύτερος από τον Ηρόδοτο σε όλη την διάρκεια του αγώνα με τον Μιχάλη Πλύγκο να είναι αυτός που πέτυχε το χρυσό γκολ. Ο Ροδίτης επιθετικός σκόραρε στο 35ο λεπτό με υποδειγματικό πλασέ μετά από σέντρα του Βασίλη Πλουσή. Ο τελευταίος έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκολ για τον Ρούβα.Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση στο 90΄ όταν ο Χατζής απέτυχε να παραβιάσει την εστία του Χριστοδουλάκη με τον τερματο