Βασικός και «άσφαιρος» πάλι ο Ντιόγκο (video)

Ο Ντιόγκο Λουίς Σάντος ήταν πάλι βασικός στον αγώνα της Σάντος με τη Μποταφόγκο, και παρά το γεγονός ότι η ομάδα του επικράτησε 2-1, πάλι δεν κατάφερε να γράψει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.Ο Βραζιλιάνος άσος του Ολυμπιακού, ο οποίος έχει παραχωρηθεί δανεικός στην Σάντος, αγωνίστηκε στο πρώτο 45λεπτο αλλά ακόμη μία φορά δεν κατάφερε να πείσει, ακόμη κι αν ο προπονητής του συνεχίζει να του δίνει ευκαιρίες.Το σκορ άνοιξε στο 46’ ο Ελάνο, βάζοντας την Σάντος μπροστά στο σκορ, ενώ το 2-0 έκανε δέκα λεπτά αργότερα (56’) ο Ενρίκε Γκάνσο, ο οποίος πέρασε στον αγώνα στη θέση του Ντιόγκο.Οι φιλοξενούμενη ομάδα της Μποταφόγκο μείωσε σε 2-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Σικάο.Η Σάντος είναι ισόβαθμη με την Παλμέιρας, έχοντας 28 βαθμούς, και αμφότερες βρίσκονται στην κορυφή του Παουλίστα.