Την έσωσε ο Βέλα!

Με τον Κάρλος Βέλα να σκοράρει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Γουέστ Μπρομ, με τον Ρόι Χόντγκσον να κάθεται για πρώτη φορά στον πάγκο της, ισοφάρισε 1-1 τους Γουλβς.Το παιχνίδι διεξήχθη στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής και οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο, όταν προηγήθηκαν με τον Ο' Χάρα στο 40', ενώ είχαν και άλλες καλές στιγμές για να πάρουν μεγαλύτερο προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν αποφασισμένοι για την ισοφάριση, ισορρόπησαν το παιχνίδι και έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τους Φορτουνέ και Όλσον και χρειάστηκε να φτάσουμε στις καθυστερήσεις για να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης ο Κάρλος Βέλα, που αποδείχθηκε «χρυσή» αλλαγή για τον πρώην τεχνικό της Λίβεπρουλ, καθώς πέρασε στο παιχνίδι στο 73' στη θέση του Ντόρανς και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.