Απότομη... προσγείωση για Γιούβε!

Η Λέτσε... προσγείωσε απότομα την Γιουβέντους, η οποία μετά τη νίκη επί της Ίντερ, γνώρισε πολύ εύκολα την ήττα με 2-0.Οι «Μπιανκονέρι» δεν μπήκαν ποτέ στο γήπεδο και οι γηπεδούχοι έδειξαν από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης τις προθέσεις τους. Με τον Ντι Μικέλε να ταλαιπωρεί αφάνταστα το κεντρικό αμυντικό δίδυμο της Γιουβέντους και τον Λούκα Τόνι να πραγματοποιεί ακόμη μία κάκιστη εμφάνιση, η Λέτσε πήρε δίκαια τη νίκη με 2-0. Μόλις στο 12' και ενώ οι γηπεδούχοι είχαν επιβάλει τον ρυθμό τους ο Μπουφόν βρήκε τη μπάλα με
το χέρι εκτός περιοχής και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Εκείνος που θυσιάστηκε ήταν ο Μίλος Κράσιτς, για να περάσει στη θέση του ο Μάρκο Στοράρι και οι Τορινέζοι άντεξαν για άλλα 20', καθώς ο Μεσμπά άνοιξε το σκορ στο 33', με τους παίκτες της Γιουβέντους να δημιουργούν την πρώτη τους ευκαιρία στο 40'...

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λέτσε κατάφερε να πάρει νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων, καθώς ο Μπερτολάκι στο 48' σκόραρε στο ντεμπούτο του στην Σέριε Α. Ο μονόλογος τω