"Πρόβα" για Εθνικό, Αλεξάνδρεια

Πραγματική πρόβα πρωταθλήματος ήταν το φιλικό που έγινε χθες στο γήπεδο Σταθμού, ο Εθνικός Κατερίνης επικράτησε με 3-2 της Αλεξάνδρειας.

Οι γηπεδούχοι του Γιάννη Μπικούδη αγωνίστηκαν χωρίς τους Μπεκιάρη, Ζυγόπουλο, παρόλα αυτά είχαν κατά διαστήματα πολύ καλή απόδοση, το ίδιο ισχύει και για την Αλεξάνδρεια του Χρήστου Τερζίδη, που άφησε θετικές εντυπώσεις. Στο 30΄ με ανάποδο «ψαλίδι» ο Γασπαράτος έκανε το 0-1, ισοφάρισε με απευθείας φάουλ ο Τζιάμας πέντε λεπτά αργότερα. Στο 44΄ ο Κοσκινάς απέκρουσε εντυπωσιακά το πέναλτι του Θεοδοσιάδη, στο 50΄ σέντρα του Ελησιάδη και ο Κλιάνης

με ωραίο, ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το 2-1. Στο 72΄ ο Εθνικός Κατερίνης σημείωσε το 3-1 με σουτ του Παυλίδη, δύο λεπτά αργότερα ο Γασπαράτος είχε πλασέ στο δοκάρι. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 80΄ ο Συμπεθέρης. Διαιτητής: Γκαραγκάνης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Σαρπότας, Μαγκλάρας, Θεοδοσιάδης, Παπαγιαννούλης, Τζιάμας, Μετενίδης, Κατσαμάγκας, Ελησιάδης,