Νίκη για Μπριζ

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Μπριζ, επικράτησε πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα της Βέστερλο εκτός έδρας με 2-1 για την 5η αγωνιστική της Προ Λιγκ.Τη δεύτερη νίκη της σε πέντε παιχνίδια πέτυχε η Μπριζ, η οποία κατάφερε να επιβληθεί με 2-1 στο «Χετ Κιούπιε» του Βέστερλο της ομώνυμης ομάδας. Πρωταγωνιστής στη νίκη της ομάδας του Άντρι Κόστερ ήταν ο Κολομβιανός μέσος, Ρόναλντ Βάργκας, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του. Το σκορ άνοιξε, λοιπόν, ο 24χρονος άσος μόλις στο 1’ της αναμέτρησης, με το τέρμα του να είναι και το μοναδικό στο πρώτο ημίχρονο όπου η ομάδα του απειλήθηκε ελάχιστα. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήταν πιο ισορροπημένα, με τον Βάργκας να πετυχαίνει και δεύτερο γκολ στο 60’. Από εκεί και πέρα, η Μπριζ υποχώρησε,