Προκρίθηκε ο Αστέρας Αμαλιάδας

21:16 7/4/2010 - Πηγή: Gazzetta
Με 2-0 νίκησε στην Κεφαλονιά τον τοπικό Ολυμπιακό ο Αστέρας Αμαλιάδας και πήρε το εισιτήριο για την γ’ φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών.Την ευκαιρία να συνεχίσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών έχει ο Αστέρας Αμαλιάδας που έφυγε νικητής σήμερα από την Κεφαλονιά. Η ομάδα της Ηλείας επικράτησε με 2-0 του Ολυμπιακού Κεφαλονιάς και προκρίθηκε στην γ’ φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Ο αγώνας ήταν μέτριος ποιοτικά
και κρίθηκε χάρις σε δύο γκολ που πέτυχε ο Αστέρας στις αρχές της επανάληψης. Το 0-1 έκανε ο Καραπάνος στο 57’ με ωραίο σουτ και επτά λεπτά αργότερα ο Γκρίλλας διαμόρφωσε το 0-2 με τον ίδιο τρόπο.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ: Γιαννάς, Λούλουδας, Κοσμίδης, Βεκερίδης (68΄ Γκρέκος), Κανάκης (46΄ Μιρτσέκης), Δούρος, Κωνσταντάκης, Μπαζάρογλου, Ζάβαλης, Χαλιώτης (80΄Γεωργόπουλος), Τανουσάι. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Κουρουπάκης, Παναγιωτόπουλος, Μαργαρώνης, Ρούνης, Τσολόπουλος, Μαρσέλης (80΄ Στεφανόπουλος), Καραπάνος (72΄