Σπουδαία πρόκριση για Ηρακλή Ξυλοκάστρου

20:01 7/4/2010 - Πηγή: Gazzetta
Με 3-2 επικράτησε ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου της Εράνης και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών.Ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου έκανε την μίνι έκπληξη και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών αφού κέρδισε σήμερα με 3-2 την Εράνη Φιλιατρών. Η ομάδα του Ξυλοκάστρου κατάφερε μάλιστα να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη, μιας και στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 0-1. Στην επόμενη φάση ο Ηρακλής θα αντιμετωπίσει τον νικητή από την συνάντηση Ατρόμητου Λάππα - Αστέρα Αμαλιάδας. Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα των Φιλιατρών προηγήθηκε στο 20’ με κοντινό πλασέ του φορμαρισμένου Ψάρρη μετά από κάθετη πάσα του Κώτσου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 50’ με πλάσε του Σιδηρόπουλου και αφού πρώτα