Μείωσε και... ελπίζει η Ρεάλ (video)

Με δύο γκολ του Μπενζεμά, η Ρεάλ επικράτησε της Ερκουλες 2-0 και μείωσε στους τέσσερις βαθμούς από την Μπαρτσελόνα. Για 990 λεπτά χωρίς γκολ εκτός έδρας η ομάδα του Αλικάντε!Οπως και στο ματς της προηγούμενης αγωνιστικής κόντρα στην Σανταντέρ, η Ρεάλ Μαδρίτης παρατάχθηκε χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο αλλά με δύο επιθετικούς. Την θέση του Πορτογάλου πήρε ο Γκρανέρο στο κέντρο, ενώ συντήρηση δυνάμεων ήταν μέσα στα πλάνα καθώς
ακολουθεί ματς για το Champions League κόντρα στην Λιόν την Τετάρτη (16/03). Ο Γκρανέρο είχε την πρώτη καλή φάση στο 16' με εκτέλεση φάουλ, ενώ τρία λεπτά μετά ο Καλαταγιούδ μπλόκαρε το σουτ του Ντι Μαρία. Το σκορ άνοιξε στο 24' με... απλό τρόπο. Ο Οζίλ άνοιξε στα δεξιά στον Αρμπελόα, ο Ισπανός μπακ έκανε το γύρισμα και ο Μπενζεμά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.  Στο 28' ξανά από σέντρα του Αρμπελόα, ο Αντεμπαγιόρ έκανε κεφαλιά αναγκάζοντας τον Καλαταγιούδ σε εντυπωσιακή επέμβαση, ενώ στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τρεις φάσεις πριν βγει το ημίχρονο, μ