Ματσάρα ο τελικός

ΓΑΣ Αναγέννηση Ιάλυσος και ΑΟ Δικαίου θα συγκρουστούν στις 25 Μαρτίου στο πλαίσιο του τελικού του Κυπέλλου Δωδεκανήσου.
Ο ΓΑΣ Αναγέννηση Ιάλυσος και ο ΑΟ Δικαίου θα διεκδικήσουν στις 25 Μαρτίου το Κύπελλο Δωδεκανήσου. Ο ΓΑΣ επικράτησε την προηγούμενη εβδομάδα στον πρώτο ημιτελικό του Άρη με 0-3, ενώ στο χθεσινό δεύτερο ημιτελικό, ο ΑΟ Δικαίου πέρασε με νίκη 1-3 από την έδρα του Απόλλωνα Καλυθιών. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Ο ΑΟ Δικαίου προηγήθηκε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ο Απόλλων Κ. όχι μόνο ισοφάρισε στο 80’ αλλά και πίεσε για την μεγάλη ανατροπή,
με την ομάδα της Κω να κρατάει για λογαριασμό της την τελευταία λέξη, σκοράροντας στο 88’ και στο 92’.Ο τελικός θα διεξαχθεί στο γήπεδο Αρχαγγέλου και το ενδιαφέρον είναι πως μιμούμενο την ΟΥΕΦΑ, το Τοπικό Όργανο Διαιτησίας όρισε βοηθούς διαιτητές και για τις τελικές γραμμές.Σημειώνεται, πως οι δύο φιναλίστ μάχονται και για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.