"Καθάρισε" η Ελεούσα

Τυπική είναι πλέον η επιστροφή της Θύελλας Ελεούσας στο πρωτάθλημα της Δ' Εθνικής, μετά τη νίκη της μέσα στη Μουσιωτίτσα με 0-2, την ίδια ώρα που η Κόνιτσα έχανε από το Ασβεστοχώρι με 2-1 και έμενε πίσω με 8 βαθμούς.Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι η Ελεούσα θέλει 1 βαθμό ακόμα στα τρία τελευταία ματς της Α' κατηγορίας για να «σφραγίσει» οριστικά την επιτυχία της.Η Ελεούσα προηγήθηκε με 0-1 μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ που πέτυχε ο Γεωργούλης. Το 0-2 ήρθε στο 30' του αγώνα, όταν ο Γερονάσιος εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα βρήκε στον Μπίτο και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του.

Την επαφή της με την κορυφή έχασε η Κόνιτσα που ηττήθηκε από το Ασβεστοχώρι με 2-1. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και αφού έχασαν καλές ευκαιρίες στο α' ημίχρονο, τελικά προηγήθηκαν στο 50ο λεπτό