Σούζα στη Νέα Σμύρνη 22 χρόνια μετά...

Η Λάρισα έσπασε με εντυπωσιακό τρόπο την εις βάρος της παράδοση στη Νέα Σμύρνη, με το 3-0 επί του Πανιωνίου την Κυριακή (11/4).

Είχε να κερδίσει ως φιλοξενούμενη του Πανιωνίου εδώ και 22 χρόνια! Από την περίοδο 1987-88, όταν με γκολ του Μιχάλη Ζιώγα στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης περνούσε νικηφόρα 1-0. Προπονητής της σε εκείνο το παιχνίδι ήταν ο Γιάτσεκ Γκμοχ

και του Πανιωνίου ο Ούρμπεν Μπραμς.

Έκτοτε και μέχρι τον χθεσινό (11/4) της θρίαμβο, οι "κυανέρυθροι" την υποδέχτηκαν 11 φορές. Τις 5 την υποχρέωσαν σε ήττα και τις υπόλοιπες 6 σε ισοπαλία. Συνολικά, η ΑΕΛ έφτασε τις 4 νίκες, έναντι 11 του Πανιωνίου, ενώ 9 ματς έληξαν ισόπαλα.

Με τη νίκη της στη Νέα Σμύρνη εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία (έναν βαθμό χρειαζόταν) και παρέμεινε αήττητη για 5η σερί αγωνιστική, διάστημα στο οποίο μετράει 4 νίκες και 1 ισοπαλία!

Στις τελευταίες 10 αγωνιστικές σκόραρε εναντίον των Ξάνθης, ΑΕΚ, Εργοτέλη, Καβάλας, ΠΑΟΚ και Πανιωνίου. Κέρδισε