Καλές εντυπώσεις από Αγροτικό Αστέρα

Μπορεί οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη να γνώρισαν την ήττα με 2-0 από την πιο έτοιμη Καβάλα, στάθηκαν όμως καλά απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο και έδειξαν ότι θα μπορούσαν να πετύχουν κάτι περισσότερο.Το παιχνίδι, που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Νέας Καρβάλης, παρακολούθησαν τουλάχιστον 300 φίλαθλοι, 40 εκ των οποίων φίλοι του Αγροτικού Αστέρα. Στο γήπεδο βρέθηκε και ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Κώστας Ριαβόγλου. Οι Καβαλιώτες εμφανίστηκαν πιο έτοιμοι από τους «σταχυοφόρους», που έδειξαν ωστόσο καλά στοιχεία, ενώ έχασαν κλασικές ευκαιρίες, καθώς θα μπορούσαν να σκοράρουν τόσο στο πρώτο ημίχρονό όσο και στο δεύτερο. Σκόρερ: Ναζλίδης (25’), Δρόσος (48’). Για τον Αγροτικό Αστέρα στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν οι