Η Κύπρος επικράτησε της Ανδόρας με 1-0 σε φιλικό, ο Κωνσταντίνου το γκολ στο 4`

Το γκολ του Μιχάλη Κωνσταντίνου στο 4ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην εθνική Κύπρου με 1-0 απέναντι στην Ανδόρα, σε φιλικό που διεξήχθη στο Αντώνης Παπαδόπουλος την Τετάρτη (11/08).

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα ο Χαραλαμπίδης έβγαλε μία ωραία σέντρα και ο Κωνσταντίνου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για το συγκρότημα του Αγγελου Αναστασιάδη.

Οι κύπριοι διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στα λεπτά που ακολούθησαν, με την Ανδόρα να μην μπορεί να απειλήσει τον Γιωργαλλίδη. Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα λίγες καλές ευκαιρίες, όπως στο 53ο λεπτό, όταν ο Αβραάμ τροφοδότησε τον Κωνσταντίνου, που έπιασε το πλασέ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και το 1-0 παρέμεινε μέχρι τη συμπλήρωση των 90`.

Να θυμίσουμε ότι το πρώτο παιχνίδι της Κύπρου για τα προκριματικά του Euro 2012 είναι στις 3 Σεπτεμβρίου απέναντι στην Πορτογαλία στο Γκιμαράες. Απεσταλμένος, μάλιστα, των πορτογάλων βρέθηκε στο Αντώνης Π