Ήττα 2-0 από Πανσερραϊκό

23:10 4/9/2010 - Πηγή: Gazzetta

Φιλικό παιχνίδι στο Καυτανζόγλειο προς τιμήν του Νίκου Κασάπη μεταξύ Ηρακλή και Πανσερραϊκού. Ο Γηραιός ήταν κακός και ηττήθηκε 2-0. Το κέρδος το Ουζουνίδη τα καλά στοιχεία που έδειξαν οι Ντάνι και Ρομάν.

Με το μυαλό να είναι ακόμα στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ήταν οι ποδοσφαιριστές Ηρακλή που γνώρισαν την ήττα από Πανσερραϊκό με

σκορ 2-0. Ο αγώνας έγινε στο Καυτανζόγλειο προς τιμήν του Νίκου Κασάπη, με τους γηπεδούχους να δέχονται τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Οι «κυανόλευκοι» δεν μπήκαν ποτέ στο παιχνίδι και αυτό θα πρέπει να προβλημάτισε τον Μαρίνο Ουζουνίδη.

Με προβληματική ανασταλτική λειτουργία και καθόλου έμπνευση επιθετικά, οι κυανόλευκοι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, με δύο παρόμοια τέρματα στο 7ο και στο 18ο λεπτό. Σέντρα του -εξαιρετικού- Μπέλιτς από τα δεξιά και κεφαλιά των Γεωργιάδη και Βρούτσινα από το κέντρο της άμυνας.