Η Λιλ «πάτησε» τη Μαρσέιγ! (video)

00:11 7/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Η Λιλ ήταν κλάσεις ανώτερη από τη Μαρσέιγ στο «Βελοντρόμ», έχασε σωρεία ευκαιριών και λυτρώθηκε χάρη στο τέρμα του Φρο στο 2' των καθυστερήσεων, παίρνοντας μεγάλη νίκη με 2-1!Αν το τελικό αποτέλεσμα ήταν 1-1 σίγουρα θα μιλούσαμε για «μαγική» εικόνα! Οι «λιλουά» ήταν εκπληκτικοί, επέστρψαν στις γνώριμες καλές τους εμφανίσεις και έφυγαν από τη Μασσαλία με νίκη 2-1 επί της Μαρσέιγ, χάρη στο γκολ
του Πιερ Αλέν Φρο, ο οποίος μπήκε αναγκαστικά στο παιχνίδι στο 84', λόγω τραυματισμού του πρώτου σκόρερ της Λιγκ 1 Μούσα Σόου, στο 2' των καθυστερήσεων!

Απόλυτος κυρίαρχος η Λιλ!

Οι πρωταθλητές ήταν ανύπαρκτοι στο πρώτο ημίχρονο και είναι χαρακτηριστικό ότι η πρώτη... υποψία φάσης που δημιούργησαν ήρθε στο 41'! Ο Μπιά βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή του Λαντρό, όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε κόρνερ. Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία ήταν απόλυτος κυρίαρχος στο πρώτο μέρος και κατάφερε να προηγηθεί με τον... απολαυστικό Αζάρ, ο οποίος με σουτ από τα 35 μέτρα αιφνιδίασε τον Μανταντά.