Ζορίστηκε η Σιένα

21:11 6/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Η Μπιέλα ζόρισε για ένα ημίχρονο την κυπελλούχο Ιταλίας, αλλά τελικά η Σιένα  χωρίς να ανεβάσει στροφές επικράτησε με 67-75 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Seria A. Εξαιρετικός ο Ζήσης.Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα προημιτελικά της Euroleague επέτρεψε στην κατώτερη Μπιέλα να φτάσει σε απόσταση αναπνοής, αρκετές φορές κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με το «διπλό» με τον Nίκο Ζήση σε 33 λεπτά συμμετοχής να πετυχαίνει 10 πόντους (1/1δίπ., 2/6τρίπ., 2/3βολ.), ενώ μοίρασε 6 ασίστ. Επίσης κορυφαίοι για την ομάδα του Σιμόνε Πιανιτζιάνι ήταν οι Λαβρίνοβιτς (17π., 5/8δίπ., 4/6βολ.) και Στόουνρουκ (10π.)Το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής: Καντού-Αβελίνο 91-67 (6/3) Καζέρτα-Μπρίντιτσι 90-76, Μπιέλα-Σιένα 67-75, Ρόμα-Αρμάνι Τζινς Μιλάνο 80-62, Μοντεγκρανάρο-Μπολόνια 72-75, Τέραμο-Μπένετον 72-70, Σάσαρι-Σκαβολίνι 77-69, Βαρέζε-Σορεσίνα 76-71