Εθνικός… τετρ-Αστέρας!

20:57 7/2/2011 - Πηγή: Gazzetta
Ματς... βγαλμένο από την Πρέμιερ Λιγκ έγινε στην Καισαριανή όπου ο Εθνικός Αστέρας πέτυχε μια πολύ μεγάλη νίκη κερδίζοντας 4-3 τον Διαγόρα και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα!
Παιχνίδι γεμάτο ανατροπές στο «Μιχ. Κρητικόπουλος». Τα συναισθήματα άλλαζαν… φανέλα συνεχώς αλλά τελικά στο φινάλε η μπίλια έκατσε στο «κόκκινο» του Εθνικού Αστέρα. Έστω κι αν για τις ανάγκες του αγώνα αυτή την φορά η ομάδα της Καισαριανής φορούσε μπλε!Πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα οι Ροδίτες προηγήθηκαν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ζλάτκοβιτς (ο οποίος αποβλήθηκε στο 39’), όμως με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε στο
7’ ο Χανιώτης.Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 19’ με τον Σκάρο, όμως το ημίχρονο βγήκε με τον Διαγόρα να προηγείται με 3-2 (!!!) χάρη στα γκολ του Ταραχούλσκι και του Σπάρταλη. Το σκηνικό άλλαξε στην επανάληψη. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή και αφού αρχικά ισοφάρισαν με το 2ο γκολ του Χανιώτη στο 51΄πήραν μια τεράστια σε βαθμολογική σημασία νίκη στο