Η Καβάλα ηττήθηκε 0-1 από τον Πανθρακικό σε φιλικό στην Κομοτηνή

20:47 7/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Την ήττα με 0-1 από τον Πανθρακικό γνώρισε η Καβάλα σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη την Δευτέρα (7/2) στην Κομοτηνή. Ο Χένρι Κάσπερτσακ  έδωσε χρόνο συμμετοχής στους ποδοσφαιριστές που δεν χρησιμοποιήθηκαν στο ματς πρωταθλήματος με την Κέρκυρα, ούτως ώστε να πάρουν αγωνιστικά λεπτά στα ποδιά τους.Ο πολωνός τεχνικός
είχε την ευκαιρία να διαπιστώσει την κατάσταση των  ποδοσφαιριστών του καθώς και τον βαθμό ετοιμότητας τους ενόψει της συνέχειας στην Σούπερ Λίγκα.Ο Πανθρακικός πήρε τη νίκη με σκόρερ τον νεοαποκτηθέντα Μάλκι (έκανε μάλιστα και το ανεπίσημο ντεμπούτο του), στο 17ο λεπτό της συνάντησης μετά από ατομική ενέργεια του Πετρέσκου. Ο Μάλκι θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο τέρμα αλλά το σουτ του βρήκε το οριζόντιο δοκάρι στο 30ο λεπτό της συνάντησης.ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Ταίρης, Περπερίδης, Λιαπάκης, Καρτσαμπάς, Μπουτζίκος, Πετρέσκου, Μάλκι, Ούλμερς, Τριανταφυλλίδης, Ρεκλείτης, Σουλτανίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Αράπογλου, Βασιλακάκης, Σίμωσης, Σταματόπουλος,