Επτάρα στη Μάλαγα! (video)

01:16 4/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Με μια μεγαλοπρεπέστατη επτάρα στην πλάτη έφυγε η Μάλαγα από το «Σαντιάγο Μπερναμπέου» απόψε, σε ένα παιχνίδι όπου ο Κριστιάνο έκανε χατ-τρίκ και το… πλήρωσε!Μία άνετη νύχτα απόψε για τη «Βασίλισσα», η οποία σκόρπισε στους… επτά ανέμους τη Μάλαγα. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν με ένα σκορ που θα θυμούνται για καιρό και μπήκαν σε περιπέτειες, αφού θα πρέπει πλέον να αγωνιστούν σκληρά για να μείνουν στην κατηγορία. Όσο για τον Πελεγκρίνι… θα βλέπει εφιάλτες για καιρό, με πρωταγωνιστή φυσικά τον Ζοσέ Μουρίνιο που του είχε σούρει τα εξ αμάξης και τώρα...
κέρασε το «κερασάκι»!Το σκορ άνοιξε ο Μπενζεμά στο 27’ και εννέα λεπτά αργότερα, με ωραίο τελείωμα σε τετ-α-τετ του Ντι Μαρία, ο οποίος βγήκε στην πλάτη της… «άμυνας» στο 36’, η Ρεάλ διπλασίασε τα τέρματά της. Ο Μαρσέλο ανέλαβε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ σε 3-0 λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο οι «μερένχες» μπήκαν το ίδιο δυναμικά, και στο 51’ άρχισε το σόου Ρονάλντο , ο οποίος με τρία τέρματα (51’, 68’ (Πεν.) και 77’