Έχασαν την ευκαιρία!

Η νίκη θα τους έφερνε πολύ κοντά στην πρόκριση αλλά τόσο η Ρούμπιν όσο και η Ντιναμό πέταξαν στα... σκουπίδια την ευκαιρία. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της πέμπτης αγωνιστικής και ο οποίος έγινε κάτω από ασθενή χιονόπτωση! Το πρώτο ημίχρονο είχε ελάχιστες ευκαιρίες, με τις δύο ομάδες να περιμένουν περισσότερο το λάθος από τον αντίπαλο παρά να πιέζουν για το γκολ. Η μόνη σπουδαία ευκαιρία έγινε στο 44ο λεπτό, όταν ο Ντομίνγκεζ της Ρούμπιν έκανε ένα πολύ ωραίο σουτ, αλλά εξίσου ωραία ήταν και η επέμβαση του Σοφκόσφκι που κράτησε το μηδέν. Στο δεύτερο μέρος, η Ντιναμό πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε πολύ κοντά στο γκολ, όταν ο Γιαρμολένκο βγήκε τετ α τετ με τον Ριζίκοφ, αλλά ο Ρώσος πορτιέρο απέκρουσε. Στην επαναφορά, ο Σε