Διπλό με Πάμπλο για Βαλένθια

20:53 5/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Σημαντική νίκη που τη διατηρεί στην 3η θέση της Primera πέτυχε στην Μαγιόρκα η Βαλένθια. Οι Νυχτερίδες αν και βρέθηκαν να χάνουν επικράτησαν 2-1 με δύο γκολ του Πάμπλο Ερνάντεθ.Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα του Ουνάι Εμερι, που στην εμβόλιμη αγωνιστική είχε χάσει (0-1) από την Μπαρτσελόνα στο «Μεστάγια». Οι Νυχτερίδες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στη μάχη κόντρα στους Νησιώτες στο «ΟΝΟ Εστάδι» στο 31' από το πέναλτι του Ραμίς, ο οποίος νίκησε τον Γκουαΐτα για το 1-0. Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ,
αφού ο Πάμπλο Ερνάντεθ, δύο λεπτά αργότερα έκανε το 1-1 με πλασέ μέσα από την περιοχή, μετά από βαθιά πάσα του Τοπάλ και κεφαλιά-πάσα του Αντουρίθ, ενώ ο ίδιος παίκτης στο δεύτερο ημίχρονο (55') χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με σουτ από το ύψος της περιοχής μετά από στρώσιμο του Ζόνας. Η Βαλένθια με ματς περισσότερο βρίσκεται πλέον στο +4 από την 4η, Βιγιαρεάλ.