Μπήκε στο «κόλπο» η Βιγιαρεάλ!

To σοκ της πρεμιέρας στο Ζάγκρεμπ ξεπεράστηκε και η Βιγιαρεάλ με την εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μπριζ μπήκε ξανά στο κόλπο της πρόκρισης. Η έδρα έδινε το πλεονέκτημα στη Βιγιαρεάλ, όμως η αποβολή του Βάργκας στο 26' ήταν ακόμα ένα μεγαλύτερο «δώρο» για τους γηπεδούχους. Βέβαια, η καλοστημένη άμυνα των Βέλγων δημιούργησε προβλήματα και χρειάστηκαν 41 λεπτά για να καταφέρει η Βιγιαρεάλ να ανοίξει το σκορ με τον Ρόσι. Ωστόσο, η... χαλάρωση του γκολ είχε άμεσες συνέπειες και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ντονκ ισοφάρισε σε 1-1. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και με τη συμπλήρωση του δεκαλέπτου ο Γκονζάλες διαμόρφωσε το 2-1. Κάπου εκεί η Βιγιαρεάλ έριξε ταχύτητα και πήρε χωρίς ιδιαίτερο κόπο τους βαθμούς που την έβαλαν ξανά σ