«Αστεράτη»... ροπαλιά!

Ένα δεκάλεπτο ξέσπασμα έφτανε στον Ατρόμητο(24' Καραγκούνης, 34' Σαγκανόφκσι) για να επιβληθεί επί του Ηρακλή 2-1 και να πάρει το «τρίποντο» στο Περιστέρι.Προβάδισμα ΑτρομήτουΟ Ατρόμητος ήταν εκείνος που μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και χάρη στους Νεμπεγλέρα και Καραγκούνη κυκλοφορούσε καλά την μπάλα και προσπαθούσε να φτάσει με αξιώσεις προς την εστία του Ηρακλή.Στο 24', οι Περιστεριώτες συνδυάστηκαν άψογα, ο Περόνε έβγαλε την σέντρα από αριστερά και ο Καραγκούνης με εναέριο πλασέ πάνω στην κίνηση άνοιξε το σκορ! Οι γηπεδούχοι, όμως δεν σταμάτησαν εκεί και δέκα λεπτά αργότερα ο Σαγκανόφκσι από κοντά εκμεταλλεύθηκε το... δώρο του Φερνάντεζ και έγραψε το 2-0.Από το 35' και μετά ο «γηραιός»... ξύπνησε, δημ