«Καθάρισε» ο Ρομάν!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρομάν Παβλιουτσένκο, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ, η Τότεναμ επιβλήθηκε 3-1 της Μπλάκμπερν και σημείωσε την τρίτη της συνεχόμενη νίκη στην Premier League.Τα «σπιρούνια» άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Ντεφόε. Ο Ρομάν Παβλιουτσένκο στο 55' διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για να μειώσουν τα «ρόδα» με τον Σαμπά στο 80'! Πάντως, η Τότεναμ μετά από πέντε λεπτά... καθάρισε το παιχνίδι με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ρώσου επιθετικού.TOTENAM: Εουρέλιο Γκόμες, Μπασόνγκ, Ντόσον, Τσόρλουκα, Μπέιλ, Ασού-Εκοτό, Παλάσιος, Μόντριτς (89' Γκούντιονσεν), Κράνιτσαρ, Παβλιουτσένκο, Ντεφόε (82' Κράουτς). ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ: Ρόμπινσον (25' Μπρ