Ανατροπή και νίκη για Λιόν

01:06 1/2/2010 - Πηγή: Gazzetta
Πέντε λεπτά χρειάστηκαν προκειμένου η Λιόν να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να πάρει το ντέρμπι κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν κερδίζοντας με 2-1. Η ομάδα του Πυέλ βρέθηκε να χάνει από νωρίς με το γκολ του Έρντινγκ, με τους Παριζιάνους να κρατούν το 1-0 μέχρι και το 77'. Σε εκείνο το σημείο ο Γκομίς - που τρία λεπτά νωρίτερα είχε δοκάρι - έφερε το ματς στα ίσα και πέντε λεπτά αργότερα ο Κρις έδωσε το προβάδισμα στην Λιόν, η οποία πήρε τελικά τη νίκη και έτσι παρέμεινε σε τροχιά τετράδας. Στα άλλα παιχνίδια της Κυριακής, η Οσέρ επικράτησε δύσκολα της ανεβασμένης Σεντ Ετιέν με 1-0, ενώ τους βαθμούς μοιράστηκαν Βαλενσιέν και Σοσό. Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής: Σάββατο (30/1) Μπορντό