8ος όμιλος: Έκανε... πλάκα η Άρσεναλ!

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες η Άρσεναλ διέσυρε με 6-0 την... πρωτάρα Μπράγκα για τον 8ο όμιλο του Champions League, ενώ η Σαχτάρ Ντ. νίκησε με 1-0 την Παρτιζάν Β.Αρσεναλ-Μπράγκα 6-0Η Αρσεναλ συνηθίζει να... σαρώνει τους αντιπάλους της στους ομίλους του Champions League και αυτό το κατάλαβε πολύ καλά και η Μπράγκα. Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ ήθελε να ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο τις φετινές υποχρεώσεις της στη διοργάνωση και τα κατάφερε με το 6-0 επί της πορτογαλικής ομάδας, που προσγειώθηκε ανώμαλα στην πραγματικότητα. Οι «κανονιέρηδες» ήλεγχαν τον αγώνα σε όλη τη διάρκεια του και ένα 10λεπτο ξέσπασμα στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να κρίνει τα πάντα. Ο Φάμπρεγκας στο 9' με πέναλτι άνοιξε το σκορ, στο 30' ο Αρσάβιν από κοντά έ