7ος Ομιλος: Με Ζλάταν και Ιγκουαΐν!

Με μπροστάρη τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς που πέτυχε και τα δύο γκολ η Μίλαν επικράτησε της Οσέρ στο «Σαν Σίρο» με 2-0. Με δύο γκολ του Ιγκουαΐν, ίδιο σκορ για την Ρεάλ η οποία μπήκε στην εποχή Μουρίνιο στο Champions League.Τους... έφτιαξε τη μέραΑν και στο πρώτο μέρος δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα κόντρα στην Οσέρ, οποία ήταν η ομάδα που κέρδισε τις εντυπώσεις στο «Σαν Σίρο», η Μίλαν κατάφερε να show του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στο δεύτερο ημίχρονο να βάλει τους τρεις πρώτους της βαθμούς στο σακούλι του Champions League. Ο Σουηδός επιθετικός με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά έσβησε από τη μνήμη των τιφόζι των Ροσονέρι το χαμένο πέναλτι στην Τσεζένα. Στο 66' τσίμπησε υπέροχα τη μπάλα για το 1-0 και στο 69' εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ροναλντίνιο μ