Βήμα πρόκρισης

20:20 14/7/2011 - Πηγή: AEK365
Το γκολ του Μαρτίν στο 87ο λεπτό δίνει στον Ολυμπιακό Βόλου προβάδισμα πρόκρισης στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League. Οι Βολιώτες νίκησαν με 1-0 τη Ραντ στο Βελιγράδι στο παρθενικό ευρωπαϊκό παιχνίδι της ιστορίας τους. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό
Βόλου, παρουσία 200 περίπου οπαδών του να «κρατάει» εύκολα το μηδέν στην άμυνα. Οι «ερυθρόλευκοι» στα τελευταία λεπτά του αγώνα πίεσαν, εκμεταλλευόμενοι και την κούραση των γηπεδούχων και με τον Μάρτιν στο 85' άνοιξαν το σκορ. Ο Ούμπιντες εκτέλεσε φάουλ και ο Μαρτίν με κεφαλιά έστειλε τον Βόλο με το ένα... πόδι στην επόμενη φάση! Ραντ (Σλάβκο Πέτροβιτς): Ντανίλοβιτς, Πάντιτς, Μρκέλα, Γιοβάνοβιτς, Πάγιοβιτς, Μιλιβόγεβιτς, Άντριτς ( 68΄Μάλμπασιτς), Μίτροβιτς, Κόζιτς, Στανόγεβιτς, Λέκοβιτς Ολυμπιακός Βόλου (Χάβι Γκράθια): Γιακούποβιτς, Σέλεζι, Σανκαρέ, Τομάς, Ρόκας, Αλβάρεζ, Μητρόπουλος, Μόνχε, Μπρέσκα, Ουμπίντες, Μαρτίν