ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ - 7η αγωνιστική

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΚΑΛΛΟΝΗ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Λιβαδειάς

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α.Δημητρόπουλος

Μετά το εκπληκτικό της ξεκίνημα η Καλλονή έφτασε πλέον της τρεις σερί ήττες καθώς έχασε από τον Λεβαδειακό με 1-0. Αξίζει βέβαια να σημειώσουμε ότι η ομάδα του Μαντζουράκη έχει μεγάλα παράπονα από τη διαιτησία.

Παιχνίδι με πολλές φάσεις στο πρώτο μέρος. Η Καλλονή απείλησε στο 4'

με σουτ του Λεοζίνιο και επτά λεπτά μετά οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Λυκογιάννη. Η Καλλονή απάντησε στο 19' όταν ο Περόνε βγήκε τετ α τετ με τον Πρζιρόβσκι αλλά πριν πλασάρει τον πρόλαβε με ηρωική προβολή ο Σαγκινέτι. Στο 34' ο Χουάνλου είχε ένα πολύ καλό σουτ ενώ πέντε λεπτά μετά ο Αναστασιάδης έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά όμως έστειλε την μπάλα άουτ. Λίγο πριν λήξει τη ημίχρονο ο Κονέ κατάφερε με ανυπεράσπιστη εστία να σουτάρει άουτ. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τους φιλοξενούμενους να μένουν με δέκα στο 60' όταν ο Περόνε είδε κόκκινη καθώς ο διαιτητής θεώρησε ότι χτύπησε εκτός φάσης στον Λαμπρόπουλο. Η αποβολή εξόργισε τον Ματζουράκη ο οποίος τελικά αποβλήθηκε επίσης. Με παίκτη παραπάνω ο Λεβαδειακός πίεσε και στο 75' ήρθε το γκολ με πλασέ του Μάντζιου. Τρία λεπτά μετά η Καλλονή έχασε καλή ευκαιρία με τον Φαρία.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Τ. Λεμονής): Πρζιρόβσκι, Μουλόπουλος, Σανγκινέτι (33'Μανόλο), Πετράτσι (70'Μπούστο), Λυκογιάννης, Κάπος, Λαμπρόπουλος, Ορτέγκα, Καπό (46'Μάρτινς), Μάντζιος, Κάντζι

ΚΑΛΛΟΝΗ (Γ. Μαντζουράκης): Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Γκάσιτς, Ποντάνι, Λεάντρο (87'Καζάκης), Φαρία (80'Γάλας), Σιλιγαρδάκης, Xουανλού, Λεοζίνιο, Μανούσος, Περόνε