Το απόλυτο ο Διομήδης

19:50 15/10/2011 - Πηγή: AEK365

Η μοναδική ομάδα στην Α1 χάντμπολ ανδρών που μέχρι στιγμής έχει κάνει το απόλυτο είναι ο Διομήδης. Η ομάδα του Άργους επικράτησε με 27- 26 του Δούκα μέσα στο Δαϊς για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν από το 8ο λεπτό κι έπειτα να δείξουν αρκετά καλή παρουσία, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ο Δούκας έσφιξε την άμυνα του και το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μέχρι που στο τέλος μια λάθος επίθεση των γηπεδούχων έδωσαν τη νίκη στην ομάδα του Άργους.

ΔΟΥΚΑΣ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ 26-27

Τα δεκάλεπτα: 3-4, 6-11, 8-15 (ημχ), 14-20, 21-23, 26-27

ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Κρανάκης): Μουντζουρίδης 12, Γεωργίου, Τόμπρος, Τζηράς 2, Γκέρτσος 4, Παπαδιονυσίου 3, Νικολαϊδης 4, Αργυράκης, Γεωργιάδης, Κοβογλανίδης, Μαστορογιάννης 1, Μαγκαφουράκης, Κοτελίδας, Ακάλεστος.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Τσούλος, Ζαραβίνας 6, Μεγαλοοικονόμου 7, Κρεμαστιώτης, Πασσάς, Πριόβολος, Μάλλιος 2, Νούγκοβιτς, Μαραγκός, Σαμαράς 3, Σπέντζος, Μούγιτς, Ουρόσεβιτς 1, Τάσκοβιτς 8. Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, δίλεπτα: 5-6, πέναλτι: 5/5-1/2.