Την έσωσε ο Ντεμπισί

21:56 18/2/2012 - Πηγή: AEK365

LIGUE 1'- 24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αζαξιό- Μπρεστ: 0-0
Στο 0-0 έμειναν Αζαξιό και Μπρεστ σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Νανσί- Τουλούζ: 0-3
(Σιριέ 9', Ρεγκατέν 20', Ριβιέρ 73')
Ευρώπη βλέπει ξανά η Τουλούζ που νίκησε με 3-0 μέσα στην έδρα της Νανσί κι έφτασε τους 37 βαθμούς.
Η Τουλούζ άνοιξε το σκορ στο 9ο μόλις λεπτό με τον Σιριέ, ενώ στο 20' ο Ρεγκατέν διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ριβιέρ στο 73ο λεπτό.

Ντιζόν- Νις:

3-0
(Κακουτά 44', Ζοβιάλ 53',. Κονέ 87')
Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Ντιζόν η οποία νίκησε με 3-0 τη Νις κι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά από τρεις αγωνιστικές.
Ο Γκαέλ Κακουτά άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό, ενώ ο Ζοβιάλ έκανε το 3-0 για την ομάδα του στο 53'. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 87' από τον Κονέ.

Λοριάν- Λιλ: 0-1
(Ντεμπισί 76')
Δύσκολη νίκη με 1-0 κόντρα στη Λοριάν πέτυχε η Λιλ και παρέμεινε σταθερά στην 3η θέση.
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ντεμπισί στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης κι έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Σοσό- Οσέρ: 0-0
Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Σοσό και Οσέρ στο ντέρμπι των ουραγών κι έμειναν κι άλλο πίσω στη βαθμολογία.

Καέν- Εβιάν: 2-2
(Φρο 45+2' πεν., Ναμπάμπ 57'- Μπαρμπόσα 51', Γκοβού 90+3')
Στο 2-2 έμειναν Καέν κι Έβιάν σε ένα ματς που σκόραρε και ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, Σίντνεϊ Γκοβού.
Ο Φρο άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με πέναλτι, αλλά ο Μπαρμπόσα έφερε το ματς στα ίσια στο 51ο λεπτό.
Ναμπάμπ με ένα γκολ στο 57' έκανε το 2-1, για να ισοφαρίσει στο τελικό 2-2 ο Γκοβού στις καθυστερήσεως του αγώνα.