Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης

17:10 21/2/2015 - Πηγή: AEK365

To 4x4 με τον Σίνισα Ντομπρασίνοβιτς και στον πάγκο και την πέμπτη συνεχόμενη νίκη έκανε ο Άρης επικρατώντας με 3-0 του Ηρακλή Αμπελοκήπων.

Για ένα μόνο ημίχρονο άντεξε ο Ηρακλής ο οποίος πάντως δεν απείλησε τους γηπεδούχους.

Τα γκολ των «κίτρινων», που ήταν ήρθαν όλα στο δεύτερο 45λεπτο, σημείωσαν οι Φερνάντες (60'), Καπνίδης (66') και Πόι (84').

Άρης (Ντομπρασίνοβιτς): Φυσέκης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Λιόλιος, Φερνάντεζ (72' Γκόλιας), Καλογέρης, Πόι, Ενλουντούλου, Κωνσταντινίδης (53' Καπνίδης), Σουνάς (59΄Νάκας), Σανιά.

Ηρακλής Αμπελοκήπων (Πολυχρονίδης): Ζιάκας, Βόσδου, Γιώγος, Παναγιωτίδης, Κουρδάκης, Γιαξής, Παπαϊωάννου (72' Σαμπιασβίλι), Χαψάς, Χιονίδης (49' Σαράφογλου), Μαυρίδης (61' Καρατζάογλου), Πολίτης.