Ρότζερς: Σημαντικό να μην χάνεις όταν δεν μπορείς να κερδίσεις

11:18 17/9/2013 - Πηγή: AEK365

Τους πρώτους της βαθμούς στην εφετινή Premier League έχασε η Λίβερπουλ που έμεινε στο 2-2 με την Σουόνσι με τον Μπρένταν Ρότζερς πάντως να υπενθυμίζει πως είναι σημαντικό για μια ομάδα να μην χάνει όταν δεν μπορεί να κερδίσει.
Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της Λίβερπουλ τόνισε: "Από την αρχή του αγώνα δείξαμε χαρακτήρα και ανατρέψαμε το σκορ από το γκολ που δεχτήκαμε πολύ νωρίς.

Είχαμε μια καλή αντίδραση κι αυτό κρατάμε για την συνέχεια. Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι για να το δεις στην τηλεόραση. Τα πράγματα είναι απλά. Στα πρώτα 65 λεπτά ήμασταν πολύ καλοί και με τη μπάλα και χωρίς και πραγματικά φαινόταν ότι είχαμε τον έλεγχο στα πρώτα 25 λεπτά.
Δείξαμε μεγάλο χαρακτήρα όσο βρισκόμασταν πίσω στο σκορ, ωστόσο η αποχώρηση του Κουτίνιο μας αποδιοργάνωσε και μας έκοψε τη ροή που είχαμε. Δεχτήκαμε την ισοφάριση και το παιχνίδι έληξε 2-2. Είναι σημαντικό να μη χάνεις παιχνίδι που δεν μπορείς να κερδίσεις και είμαι ικανοποιημένος με τον βαθμό που πήραμε εκτός έδρας".