Προβάδισμα στο 90' για Μπόκα (VIDEO)

12:03 4/5/2012 - Πηγή: AEK365

COPA LIBERTADORES "16"

Στο "Μπομπονέρα" το γκολ του Σαντιάγκο Σίλβα στις καθυστερήσεις λύτρωσε την Μπόκα Τζούνιορς που κέρδισε με 2-1 την Ουνιόν Εσπανιόλα στο πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων για την φάση των "16" του Κόπα Λιμπερταδόρες. Ο Ρικέλμε ήταν αυτός που είχε δώσει το προβάδισμα στην Μπόκα Τζούνιορς στο 22ο λεπτό ωστόσο ο Σεμπάστιαν Χάιμε πέτυχε το πολύτιμο εκτός έδρας γκολ

για την Ουνιόν στο 73ο λεπτό πριν έρθει ο Σαντιάγκο Σίλβα να δώσει ένα μικρό προβάδισμα στην Μπόκα η οποία πλέον έχει πολύ δύσκολο έργο στον επαναληπτικό στην Χιλή.
Στο άλλο σημαντικό παιχνίδι η Βάσκο Ντα Γκάμα κέρδισε 2-1 την Λανούς με τον Μάριο Ρεγκέιρο να πετυχαίνει το εκτός έδρας γκολ που έψαχνε η ομάδα της Αργεντινής στο 63ο λεπτό και ενώ προηγουμένως η Βάσκο Ντα Γκάμα είχε προηγηθεί με 2-0 χάρη σε τέρματα των Αλεκσάντρο (26') και Ντιέγκο Σόουζα (43')

Συνοπτικά τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων της φάσης των "16" του Κόπα Λιμπερταδόρες
Ιντερνασιονάλ - Φλουμινένσε 0-0
Μπολίβαρ - Σάντος 2-1
Ατλέτικο Νασιονάλ - Βέλες Σάρσφιλντ 0-1
Κρους Ασούλ - Λιμπερτάδ 1-1
Μπόκα Τζούνιορς - Ουνιόν Εσπανιόλα 2-1
Εμελέκ - Κορίνθιανς 0-0
Βάσκο ντα Γκάμα - Λανούς 2-1
Ντεπορτίβο Κίτο - Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε 4-1