00:02 9/11/2012 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE- 10ος ΟΜΙΛΟΣ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΟΤΕΝΑΜ - ΜΑΡΙΜΠΟΡ: 3-1
Γήπεδο: White Heart Lane

Mε σόου του Ντεφό που έκανε χατ τριk, η Τότεναμ νίκησε με 3-1 την Μάριμπορ και απέκτησε σημαντικό πλεονέκτημα

Η Τότεναμ μπήκε δυνατά στο ματς και στ 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ο Μπέιλ έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Ντεφό με τρομερό σουτ

έκανε το 1-0. ωστόσο στη συνέχεια η Μάριμπορ ανέβασε στροφές και στο 37' έφερε στα ίσια το ματς. Ο Γιορίς έκανε τραγικό λάθος και ο Μπέριτς με τάκλιν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι Άγγλοι μπήκαν καλύτερα στην επανάληψη και στο 49ο λεπτό ξανά ο Ντεφό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με όμορφο συρτό σουτ, ενώ ο ίδιος πάικτης έκανε και το τελικό 3-1 στο 75' με κοντινό πλασέ.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Γουόκερ, Ντόουσον, Βερτόνχεν, Νιούτον, Λένον (88' Φαλκέ), Κάρολ, Χάντλστοουν, Μπέιλ (83' Μέισον), Ντεφό (82' Ντέμπσεϊ), Αντεμπαγιόρ

ΜΑΡΙΜΠΟΡ: Χαντάνοβιτς, Μίλετς, Ράισεβιτς, Άργκους, Μέγιατς, Τσβγιάνοβιτς (69' Μεζγκά), Μέρτελι (88' Ντόντλεκ), Φιλίποβιτς, Ιμπραΐμι, Ταβάρες (76' Κόμαζετς), Μπέριτς