15:32 16/9/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΚΙΕΒΟ- ΛΑΤΣΙΟ: 1-3
Γήπεδο: Μαρκ' Αντόνιο Μπεντεγκόντι
Η Λάτσιο μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ από τα αποδυτήρια. Συγκεκριμένα στο 4ο λεπτό ο Ερνάνες έκανε όμορφη ενέργεια έξω από την περιοχή, έπιασε αριστερό σουτ και η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Σορεντίνο.
Στο 17' το σουτ του Ερνάνες πέρασε μόλις άουτ, ενώ στο 32' ο Μαρκέτι είπε όχι σε σουτ του Ντι Μικέλε.
Στο 35ο λεπτό η Λάτσιο έκανε 2 τα τέρματά της, με τον

Ερνάνες να κάνει τη σέντρα και τον Κλόζε από κοντά να νικά τον Σορεντίνο, ενώ στο 58' το σουτ του Ντι Μικέλε έφυγε ψηλά άουτ.
Στο 72' ο Λουτσιάνο έκανε τη σέντρα αλλά η άμυνα της Λάτσιο απομάκρυνε, ενώ στο 77' ο Ερνάνες με όμορφη ενεργεία και ιδανικό πλασέ έγραψε το 3-0.
Το μόνο που κατάφερε η Κιέβο ήταν να μειώσει με το πέναλτι του Πελισιέ στο 83ο λεπτό. Η Κιέβο έχασε δύο καλές ευκαιρίες στο τελευταίο πεντάλεπτο με τους Μοσκαρντέλι και Ριγκόνι.
ΚΙΕΒΟ: Σορεντίνο, Σάρντο, Σέζαρ, Νταϊνέλι, Τζόκιτς, Λουτσιάνο, Χετεμάι (61' Ριγκόνι), Ριγκόνι, Θερό (80' Στοαϊάν), Πελισιέ, Ντι Μικέλε (60' Μοσκαρντέλι)
ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Κονκό (46' Σκαλόνι), Μπιάβα, Ντίας, Καβάντα, Λεντέσμα, Γκονζάλες (6' Τσάνα), Ερνάνες, Καντρέβα (79' Έντερσον), Μάουρι, Κλόζε.