«Πνίγεται» στην κορυφή ο Ντακόλ, χωρίς τον Μπρέσεβιτς

11:20 31/3/2014 - Πηγή: AEK365

Δεύτερο σερί παιχνίδι λείπει ο Μπρέσεβιτς από την 11άδα (και θα λείπει ως το φινάλε) και το πρόβλημα στην επίθεση παρουσιάστηκε εκ νέου. Ο Ντακόλ έπαιξε στην κορυφή, αλλά έδειξε και χθες να έχει πρόβλημα, χωρίς την παρουσία δίπλα του, του δυνατού και "βαρύ" Μπρέσεβιτς. Χαρακτηριστικό του προβλήματος είναι πως η ΑΕΚ έμεινε για τρίτο σερί ημίχρονο χωρίς γκολ! Με τη Θύελλα Ραφήνας η Ένωση πέτυχε δύο γρήγορα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και το ματς τελείωσε 0-2, μένοντας άσφαιρη στην επανάλληψη.

Ήρθε και το χθεσινό 0-0 και φάνηκε και πάλι πως υπάρχει πρόβλημα στο γκολ...

Ο Μπρέσεβιτς είναι ένας παίκτης που γεμίζει την αντίπαλη περιόχη. Τρώει ξύλο και "ανοίγει" περισσότερους χώρους. Αντίθετα όταν λείπει, ο Ντακόλ "πνίγεται" στην επίθεση. Χθες, για παράδειγμα, αναγκαζόταν να βγει πολύ έξω από τη μεγάλη περιοχή και αυτός ήταν και ο λόγος που ο βραζιλιάνος δεν έκανε τελική σε όλο το δεύτερο ημίχρονο! Ο Δέλλας είναι αλήθεια πως έχει ξεμείνει από επιθετικούς. Επιβάλλεται όμως να βρει έναν τρόπο ώστε και ο Ντακόλ να αποκτήσει περισσότερες βοήθειες και να γίνει πιο απειλητικός παίζοντας φουνταριστός.